Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021

1.W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia liturgiczne:
poniedziałek – Św. Cecylii , dz,i męcz.
środa – Świętych męcz. Andrzeja Dung – Lac, prezb. , i Tow.
oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

3.Zapraszam młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne: w poniedziałek klasy VIII na godz. 18.45, we wtorek klasy VI na godz. 18.45 i w środę klasy VII na godz. 19.00.

4.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i Adwent, czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa oraz Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie powstrzymujemy się od udziału we wszelkiego rodzaju zabawach i staramy się brać udział w Mszach św. roratnich ,które będą sprawowane codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel o godz.18.00.Do udziału w roratach szczególnie zachęcam dzieci i proszę o przygotowanie lampionów.

5.W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 10.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

6.W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza Saletyna z Ukrainy który wygłosi kazania na Mszach św. Po Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszki aby wspomóc parafię w której pracuje na Ukrainie.

7.W zakrystii są do nabycia nasze kalendarze parafialne w cenie 8 zł.

8.Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

9.Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.