Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu – 2.12.2018 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Adwent ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą, wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kieruje się dusze ku oczekiwaniu jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Na zakończenie wieczornej Mszy św., odbędzie się spotkanie Męskiego Legionu Maryi

2. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. odbędzie się poświecenie Opłatków Bożonarodzeniowych. Opłatki będzie można nabyć w zakrystii. Bardzo dziękuje za ofiary składane za opłatki, przeznaczone one są na renowacje witraży.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. RORATNIE, które mają nas przygotować do godnego przeżycia obchodzenia pamiątki przyjścia Syna Bożego na Ziemię. Rotary będą trwały w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca, spowiedź św. w tych dniach będzie trwała od godz. 17.00 do godz. 18.00. Chorych w domach odwiedzę przed Świętami Bożego Narodzenia.

5. W sobotę z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszam do wspólnego trwania na modlitwie przed Najświętszym sakramentem w Godzinę Łaski dla całego świata od godz. 12.00 do godz. 13.00. Msza św. celebrowana w tym dniu będzie o godz. 9.00.

6. Stowarzyszenie św. Agnieszki informuje, że w przyszłą niedzielę będzie można odebrać bilety na koncert Zespołu Góralskiego.

7. Przygotowywane są stroiki na Bożonarodzeniowe. Wzór stroika można będzie obejrzeć 2 grudnia w Parafialnej Kawiarence. Serdecznie zapraszamy.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2019 r. w cenie 5 zł.

9. Są także już do nabycia Wigilijne Świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących zwłaszcza dla dzieci. Od lat symbol tej zapalonej świecy jest darem naszej miłości, gdy płonienie ona na naszym wigilijnym stole. Koszt świecy – małej 5 zł., dużej 12 zł.

10. Zachęcam do prenumeraty: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.