Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela zwykła – 14.10.2018 r.

 

1. Dziś przeżywamy XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży uzdolnionej z niezamożnych rodzin.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wspomnienia liturgiczne i święta:

wtorek – uroczystość – św. Jadwigi Śląskiej, Głównej patronki Śląska
środa – wspomnienie – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
czwartek – święto – św. Łukasza, Ewangelisty
piątek – wspomnienie – bł. ks. Jerzego Popiełuszki
sobota – wspomnienie – św. Jana Kantego, przezb.,

3. 19 października zapraszam na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo błagalno – wstawiennicze ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. Miesiąc październik jest poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które będą sprawowane codziennie o godz. 17.30.

5. Kartki wypominkowe są już dostępne na stoliku z gazetami. Na każdej kartce wydrukowana jest data w którym dniu będziemy modlić się za zmarłych.

6. Przyszłą niedzielą rozpoczniemy Tydzień Misyjny, jest to czas modlitwy w intencji misjonarzy i prowadzonych przez nich dzieł misyjnych. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prowadzenie dzieł misyjnych.

7. Stowarzyszenie św. Agnieszki przygotowuje stroiki na groby, na Uroczystość Wszystkich Świętych. Osoby zainteresowane nabyciem stroika mogą zamówić go w parafialnej kafejce po Mszy św. Zebrane pieniądze ze stroików zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek mikołajkowych dla dzieci z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

9. Zachęcam do prenumeraty: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

10. Wyjazd na wycieczkę do Zakopanego jest 19.10.(piątek) o godz. 3.30.