Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

 

 

1. W tym tygodniu będziemy przeżywań następujące wspomnienia i uroczystości:

wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca
środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami, przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

3. Zapraszam wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej sprawowane są w każdy piątek o godz. 17.15, a celebracja Gorzkich Żali odbywają się będą w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Przypominam, że za udział w Gorzkich Żalach, jak i za udział w Drodze Krzyżowej, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary składane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Stowarzyszenie św. Agnieszki organizuje wycieczkę w dniach 24-26 maja, do Elbląga, Malborku i Trójmiasta. Zwiedzimy m.in.: zamki krzyżackie , Gdańską Starówkę, Muzeum Morskie, Westerplatte, Gdynię i Sopot.
Koszt wyjazdu 600.00 i obejmuje: przejazd, noclegi, wyżywienie, ubezpiecz., bilety wstępów. Zapisy chętnych odbywać się będą w parafialnej kawiarence po każdej Mszy św. Zapraszamy chętnych, liczba miejsc ograniczona.

5. Wszystkich, którzy borykają się z różnego rodzaju uzależnieniami zapraszamy w imieniu Wspólnoty św. Jakuba na spotkanie z Rafałem Porzezińskim, dziennikarzem i prowadzącym program TVP – Ocaleni poświęcony walce z nałogami. Spotkanie połączone będzie z występem zespołu SKŁAD z Poznania. Spotkanie odbędzie się 21.03 o godz. 18.00 w Art Inkubatorze, który znajduje się na ulicy Piastowskiej.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła.

7. Zachęcam do prenumeraty: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.